מה זה ממ"ד ולמה אתם צריכים אחד?

ירי הטילים החוזר ונשנה לעבר ישראל הפך את הממ"ד (מרחב מוגן דירתי) לפריט חובה, עבור כל תושבי המדינה. אם אתם עדיין מתלבטים לגבי הנחיצות של ממ"ד, בכתבה הבאה תמצאו את כל היתרונות שיעניק לכם מרחב מוגן בבית.

מה זה בעצם ממ"ד (מרחב מוגן דירתי)?

ממ"ד הוא חדר ממוגן הבנוי מבטון מזויין ומפלדה. השילוב הזה מבטיח עמידות בפני הדף או פגיעה ישירה בבניין. הימצאות ממ"ד בבית מחזקת גם את המבנה הכללי ומאפשרת לברוח למקום מוגן, במקרה של סכנה. ביומיום, משמש הממ"ד כחדר שינה, חדר משפחה או חדר משחקים, ובעת הצורך הוא מתפקד כמקלט.

הנחיות פיקוד העורף קובעות שגודלו המינימלי של ממ"ד יהיה 9 מ"ר ונפחו המינימלי 22.5 מ"ר. כיום, מחייב החוק התקנת ממ"ד בכל בניין חדש, בעוד שדירות ובתים, שנבנו החל משנת 1991 מחויבים להוסיף ממ"ד לנכס.

בניית ממ"ד/ ממ"ד מוכן - תוספת של חדר לבית

בניית ממ"ד מעניקה לבעלי בתים פרטיים יתרון נוסף, מלבד הגנה. הרשויות העירוניות מאשרות להוסיף את החדר למבנה הקיים, והם נהנים מחדר נוסף. דיירי בניינים שעוברים תהליך של תמ"א 38, זוכים אף הם בחדר שינה נוסף, אשר מעלה את ערך הבית.

כך, למשל, דירה בת 5 חדרי שינה הופכת לאחר הוספת הממ"ד לדירה בת 6 חדרי שינה ועומדת בתנאי האבטחה הקבועים בחוק. תהליך הוספת החדר הוא קל ומהיר – מזמינים ממ"ד מוכן, המעוצב בהתאם לדרישותיכם. הממ"ד המוכן מובל עד אליכם ומתווסף לבית בתהליך פשוט.

הגנה מפני פגיעת טילים

במקרה של מלחמה, נידרש לשהות במשך שעות או ימים במרחב מוגן, המאפשר סינון אוויר, כאשר החלונות סגורים. הממ"דים של אורטק בנויים בהתאם לתקנים מחמירים ונבדקו על ידי המערכות הצבאיות, להן אנו מספקים פתרונות מיגון איכותיים כבר למעלה מעשור. צוות המהנדסים המיומן שלנו יתאים את הממ"ד לצרכי המשפחה שלכם.

אילו פתרונות מתקדמים תוכלו למצוא באורטק?

לצוות שלנו ניסיון ארוך שנים בבנייה של מרחבים מוגנים, בניית ממ"ד ואספקת ממ"ד מוכן. החברה, הממוקמת בקיבוץ כרמיה, מציעה את כל צרכי המיגון לדירות ולבתים פרטיים. אנחנו עובדים עם קבלנים, יזמים, חברות וכן בעלי נכסים פרטיים.

במהלך העשור וחצי האחרונים, אנחנו מספקים פתרונות מיגון לאתרי בנייה ולמבנים קיימים, בארץ ובעולם. מהנדסי החברה שלנו מומחים בהשגת האישורים הנדרשים לצורך הוספת הממ"ד המוכן לבית שלכם ובתכנון וייצור של מבנים מודולריים, לרבות עיצוב החלל החדש, כדי שישתלב בקו העיצובי של ביתכם.

בין לקוחותינו מצויים משרד הביטחון (אנו מוגדרים כספק מורשה של המשרד), משטרת ישראל, חברת החשמל, סופרגז, נסטלה, אינטל, קבוצת בזן וקבלנים רבים אחרים, לצד מאות לקוחות פרטיים. נשמח למגן גם את בתיכם, כדי להבטיח שהמשפחה תיהנה מהגנה מירבית.

 

מעוניינים במידע נוסף על הוספת ממ"ד לביתכם?

נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה.

לפרטים, אנא התקשרו ל-073-7410666.

היתרונות של ממ"ד ומיגון הבית

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם