מרחב מוגן

המציאות בישראל לא פשוטה. כל כך לא פשוטה עד שעל פי חוק, כל בניין שנבנה לאחר שנת 1991 חייב במרחב מוגן דירת. בעקבות מלחמת המפרץ בה היה חשש מהפצצות אוויריות וגזים רעילים הוחלט הוחלט שכל הבניות החדשות יהיו ממוגנות מפני תרחישים אלו. כיום ישנה מגמה הולכת ופושטת להוסיף מרחב מוגן דירתי לדירה או בית שנבנו לפני החוק. אבל, ישנו רווח כפול בבניית ממ"ד. גם מרוויחים ביטחון בבית, וגם חדר נוסף.ממד_חיצוני

ממ״ד – יחידות תקניות לפי דרישות פיקוד העורף

אספקה מהירה ובנייה בסטנדרטים גבוהים

ניתן לקבוע רמות גימור בהתאם לדרישות הלקוח

החברה הינה ספק מאושר של משרד הביטחון ומחזיקה בתקן ניהול ISO 9001

היחידות היבילות מסופקות בצמוד למבנה או לתוך המפעל באמצעות מערכות שינוע

החברה מתחייבת לאיכות המוצר, מחירים אטרקטיביים ועמידה בלוחות זמנים עד לאספקה באתר הלקוח

היחידות מיועדות לקומות קרקע

מה זה בעצם מרחב מוגן דירתי 

מרחב מוגן דירתי, הוא בעצם חדר נוסף בבית שנבנה באופן אשר יכול להגן על יושביו במקרה הצורך. על פי התקן, שטחו המינימלי של מרחב מוגן דיקרתי צריך להיות לכל הפחות תשעה מטרים רבועים בתוך החדר, כלומר לא כולל הקירות. תקן זה הופך את הממ"ד לחדר לכל דבר ועניין. ישנם שלל תקנות של פיקוד העורף בהם צריך לעמוד לפני בניית והתקת הממד בביתכם. חשוב לציין שלמרות שישנם תקנים וחומרים מסויימים בהם יש להשתמש בבניית הממ"ד, לאחר מכן אין כל מניעה לעצב אותו לפי טעמכם האישי – צביעת הקירות, ריצוף לבחירתכם וכמובן עיצוב המרחב מוגן  עצמו.

מטרתו העיקרית היא להגן על הדיירים מפני טילים והתקפות אוויריות, יכולת התגובה להכנס אל החדר המוגן בזמן קצר יחסית. החדר גם אטום לגזים רעילים שלא יכולים לחדור לתוכו. דלת החדר והחלון בנויים אחרת ממבנים אחרים ומבטיחים אטימה מקסימלית.

על פי החוק כל בניין חדש או תוספות בנייה מחוייבות למקלט ביתי.

מרחב מוגן דירתי לעומת חדר רגיל

חדרים רגילים בביתכם עשויים לרוב מקירות שאינם מקנים הגנה מירבית מפני הסיכונים אנו נחשפים אליהם בזמן מלחמה כמו טילים לדוגמה לעומת המרחב המוגן.

אחד היתרונות הבולטים של הוספת ממ"ד לבית, מעבר לביטחון שהוא מקנה, הוא היותו חסכן בבירוקרטיה. אם לצורך הוספת חדר יש צורך באישורים רבים מהרשות המקומית אגף התכנון וועדות שונות, כמו כן גם הסכמה של אחוז גבוה במיוחד של הדיירים בבניין, אזי בממ"ד רוב העניינים הסבוכים הללו נחסכים. כיוון שמדובר בחדר ממוגן, הרשויות נוטות להקל במיוחד בכל הנוגע למתן אישורי בנייה. אבל יודגש כי יש לקבל אישורי בניה בהתאם לחוק.הובלת ממד

אולם, מעבר לבירוקרטיה והמיגון, הממ"ד, כפי שאמרנו, הוא חדר שיכול לשמש כחדר בבית לכל דבר ועניין. ניתן להתקין בו חלון, גופי תאורה וכמובן להפוך אותו לחדר שינה או טלוויזיה ולרהט אותו כאהבת נפשכם. יש לציין שעל פי הנחיות פיקוד העורף, אין להסב את הממ"ד לחדר ארונות או מחסן כיוון שכך לרוב לא ניתן להשתמש בו בצורה יעילה בשעת הצורך. איזורי אחסון גדולים כמו ארונות גוזלים שטח נכבד מהחדר, ובעת הצורך שטח זה עלול להיות קריטי לנוחות השימוש בו.

יתרון נוסף הוא לאנשים שגרים בבית פרטי. הוספת מרחב מוגן דירתי  בבית פרטי היא קלה במיוחד, שכן היום ישנן חברות אשר מייצרות את הממ"ד כמבנה יביל, וכל שנותר לעשות הוא להביא אותו אליכם הביתה ופשוט להניח אותו ליד הבית, ללא צורך בשבירת קירות ובנייה מחודשת.

יש לשים לב למי אתם פונים כאשר אתם מחליטים להוסיף מרחב מוגן דירתי לבית, לא כל חברה שמציגה את עצמה כמשווקת של חדרים ממוגנים יכולה באמת לעשות זאת. וודאו כי החברה אליה פניתם בונה בהתאם לתוכניות מאושרות של פיקוד העורף ומחזיקה תכניות ויכולות בהתאם.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם