סיפורי הצלחה

מאחורי הקלעים

סקירת הפרויקטים הבאים פותחת חלון לתהליכי העבודה, לסוגי הפתרונות וליכולותינו המקצועיות.

כל הפרטים המזהים הוסרו כדי להגן על פרטיותם של לקוחותינו.

לקוחות פרטיים

אזרחים בחזית

קיבוץ השוכן בדרום הארץ, בסמוך לבסיס צבאי, סבל ממתקפות קבועות, בכל סבב לחימה. לאחר בחינת מספר חברות ופתרונות טכנולוגיים, פנתה הנהלת הקיבוץ לאורטק בבקשה למגן עשרות בתי מגורים, כדי להגן על חייהם של תושבי הקיבוץ מפני ירי טילים.

בעקבות מחקר שערך צוות אורטק, התקבלה החלטה להשתמש בפתרונות מבוססי חומרים מרוכבים, אשר פותחו על ידי מערך המחקר והפיתוח של החברה. אורטק ניהלה את הפרויקט, משלב התכנון ועד ליישום הפתרונות בשטח.

התקנת פתרונות המיגון המתקדמים העמידה לרשות תושבי הקיבוץ מרחבים ממוגנים,  אשר מגנים עליהם מפני מגוון איומים, לרבות הדף ורסס.

העורף בקו האש

אחד המושבים בסביבת אשקלון ועוטף עזה, סבל מירי טילים. מאחר שהמושב נבנה לפני שחוקק החוק המחייב התקנת ממ"ד בכל דירה, היו תושביו חשופים לפגיעה, בסבבי הלחימה השונים ובכל פעם שנורו טילים לעבר ישראל.

בעקבות יוזמה של קבוצה מתושבי המושב, אשר חיפשו פתרונות מיגון, נוצר קשר עם אורטק. צוות החברה התבקש לסייע בבחירת פתרונות המיגון המתאימים ביותר. לאחר שהוחלט לבחור במיגוניות, נבחנו הצרכים של התושבים השונים ומידת האיום לה הם נתונים ואורטק ניגשה לשלב תכנון והתאמת הפתרונות.בתום תהליך התכנון, יוצרו המיגוניות והוצבו בחצרות הבתים.

באמצעות שימוש בחומרים ובתהליכי ייצור שהוכחו כיעילים, מספקות המיגוניות הגנה מתקדמת מפני פגיעות קרובות של טילים, רקטות ופצמ"רים ומקנות לחברי המושב בטחון מוגבר, בשגרה ובחרום.

לקוחות מוסדיים

מגנים על הדור הבא

אורטק פועלת בשיתוף עם ארגונים פילנתרופיים בינלאומיים, להגנה על האזרחים והמוסדות בישראל מפני ירי טילים ורקטות, מתקפות טרור והסיכונים הכרוכים בסבבי הלחימה שונים. בין היתר, מספקת החברה פתרונות מיגון לישובים, למוסדות חינוך ולמוסדות ציבור.

אחד הפרויקטים שבוצעו במסגרת זו כלל תכנון והתקנה של שתי מיגוניות בבית הספר אורט אמית אשקלון. מאחר שהעיר מהווה יעד לירי טילים בכל סבב לחימה, בחרה אורטק לסייע בהגנה על חיי התלמידים וצוות בית הספר.

המיגוניות המתקדמות שפיתחה אורטק, תוך שימוש בחומרים מרוכבים מתקדמים, מספקות הגנה מפני פגיעות קרובות של טילים, רקטות ופצמ"רים. התקנתן העניקה לבית הספר שני מרחבים ציבוריים מוגנים, אשר ישרתו את כלל אוכלוסיית בית הספר בעתות חירום.

הגנה מקסימלית, ללא השבתה

פיקוד העורף הורה ליצרן מזון גלובלי למגן מיכל אמוניה, המשמש לצרכי קירור במפעלו, כדי להבטיח המשך ייצור. מכיוון שמדובר בפרויקט מורכב ומסוכן ביותר, הכרוך בטיפול באמוניה ובמערכת האינסטלציה המורכבת סביב המיכל, חייבו הפתרונות שעמדו לרשות היצרן  את הפסקת הפעילות במפעל, במהלך עבודות המיגון, לצורך התקנת מיגון מתאים. מהלך כזה עלול היה לגרום להפסד של מיליוני דולרים.

אורטק נתבקשה לספק פתרון קל משקל, שיאפשר המשכיות תפעולית במהלך הפרויקט וצמצום ניצול שטח הרצפה, לצורכי המיגון. באמצעות שימוש בחומרים מרוכבים, פיתח צוות אורטק פתרון מיגון, שהוטמע באמצעות התקנה קרה, ללא צורך בהפסקת הפעילות במפעל.

הפתרון החדשני, המתאפיין במשקל קל, העניק בטיחות מירבית ואפשר לצוות המפעל לעבוד ללא הפרעה. כמו כן, סיפק הפתרון הגנה על שטחים ציבוריים ועל אלמנטים שונים, לצד מיגון הקומות הגבוהות מפני רמות איום גבוהות. בזכות הפתרון החדשני, ארך הפרויקט כשבועיים בלבד. בעקבות הצלחת הפרויקט, אשר קיבל את אישור פיקוד העורף, הטמיעה אורטק את הפתרון החכם במפעלים רבים בארץ ובעולם.

עמותה תחת אש

כמה ממשרדיה של עמותה גלובלית, אשר שכנו במכולות, הותקפו באמצעות ירי ושיגור טילים קלים. הנהלת העמותה פנתה לאורטק בבקשה למגן את המשרדים. לאחר שהניתוח הראשוני שביצע צוות אורטק העלה כי החלפת כל המכולות תהיה מורכבת ויקרה מאוד, התקבלה החלטה למגן את המשרדים הקיימים.

בהתבסס על ניסיונה העשיר של אורטק במיגון מבנים ומומחיותה הייחודית בעבודה עם חומרים מרוכבים, פיתח צוות החברה מערכת הגנה מודולרית למכולות מפני ירי ופגיעת טילים. כדי להבטיח מענה מהיר לאיומים בהווה ובעתיד, תוכננה המערכת באופן שמאפשר לאנשים בלתי מיומנים להתקין אותה בכל מקום, בעזרת כלי עבודה סטנדרטיים בלבד וללא שימוש במנופים ובאמצעים הנדסיים כבדים.

העיצוב המודולרי של המערכת מאפשר להוסיף בקלות אלמנטים מיגוניים נוספים, בהתאם לצרכים המשתנים, ולהתאים את המערכת לדרישות הלקוח.

מגנים על תעשיית האנרגיה

חברת אנרגיה גדולה פנתה לאורטק בבקשה למגן מרכז אנרגיה לאומי, הממוקם בסביבה עירונית.

עקב חשיבותו האסטרטגית של המרכז, כמו גם ביקורים תכופים של אנשי תעשייה וממשל במקום, נדרש צוות אורטק למגן את חומת המגן ההיקפית של האתר, את מרכז הפיקוח והבקרה ואת הצנרת מפני ירי, פיגועי התאבדות, מכוניות תופת וניסיונות חדירה.

החברה ערכה ניתוח מורכב ומקיף ומיפתה את האיומים האפשריים, הנזק הצפוי במקרה של התקפה, רמת הסיכון והעלות של אמצעי המיגון האפשריים. תוצאות המחקר שימשו לתכנון המיגון ולבנית תכנית עבודה. שכללה שימוש בפתרונות ובחומרים  מתקדמים, לצורך יישום הפתרון, תוך הכשרת צוות מקומי לביצוע העבודה, תחת פיקוחו של צוות אורטק.

לקוחות בטחוניים

שגרירות במגדל הזכוכית

כאשר אורטק נתבקשה למגן שגרירות בצפון אמריקה מפני סוגי מתקפות שונים, לרבות אפשרות לפיגועי טרור, היא מצאה את עצמה מול אתגר ייחודי. מכיוון שהשגרירות שוכנת בבניין מודרני, העשוי מברזל ומזכוכית, נדרש צוות החברה למיומנויות ספציפיות, הנחוצות לצורך התמודדות עם מבנים מורכבים מאוד. 

אורטק, אשר צברה ניסיון רב בהגנה על מבני ציבור ממשלתיים בישראל ובעולם, ניגשה מיד לתכנון ולביצוע הפרויקט. צוות המומחים של החברה פיתח פתרון הגנה, המותאם לבניין ולצרכים המיוחדים של המקום, ומשלב פתרונות שונים מחומרים מרוכבים מתקדמים.

אורטק הובילה את הפרויקט לסיום מוצלח, תוך פיקוח על צוותי ביצוע מקומיים ושמירה על לוחות הזמנים ועל המסגרת התקציבית. הלקוח המרוצה ממשיך לקיים יחסי עבודה עם אורטק עד היום.

נשיא על הכוונת

במסגרת תהליכי עבודה מתמשכים, שמקיימת אורטק עם רשות בטחון רשמית, נתבקשה החברה למגן סוויטה נשיאותית במלון יוקרתי מפני מגוון איומים, כאשר נשיא המדינה הודיע ​​על ביקור במזרח התיכון.

הפרויקט דרש מיגון ברמה הגבוהה ביותר, על פי דרישות קפדניות של גורמי האבטחה, מבלי לשנות את העיצוב היוקרתי של הסוויטה הנשיאותית. לאחר שלמדה וניתחה את הצרכים המיגוניים ואת הסוויטה וסביבתה, גיבשה אורטק תכנית עבודה, שכללה התייחסות למימדים השונים של מיגון המבנה, לרבות קירות, חלונות ופתחי כניסה ויציאה.

באמצעות שימוש בחומרים מרוכבים חדשניים ובדלתות וחלונות העמידים בפני פיצוץ, הדף, ירי ופריצה, עמד צוות אורטק בכל הדרישות שהציבו גורמי האבטחה ונציגי המלון, והמשימה הושלמה תוך מספר שבועות בלבד – בדיוק במועד ביקורו של הנשיא.

מאז, משמשת הסוויטה כמקום מגוריהם הרשמי של מנהיגים בינלאומיים המבקרים במדינה.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם