שאלות ותשובות

כדי לעשות לכם סדר במערך פתרונות האבטחה והמיגון של אורטק,

יצרנו עמוד שמספק תשובות לכל השאלות הנפוצות.

לא מצאתם תשובה לשאלה שלכם?

כיתבו לנו ונשמח לייעץ ולהדריך

החדר המוגן (חד"מ) שפיתחה אורטק נועד למגן מבנים קיימים שאין בהם ממ"ד. הפתרון פורץ הדרך מאפשר להפוך כל חדר במבנה לחדר מוגן, המספק הגנה אופטימלית מפני איומים בטחוניים, בקלות ובמהירות. החד"מ מאושר על ידי פיקוד העורף לדירות מגורים.

כן. המערכת אושרה על ידי פיקוד העורף, בעקבות ניסוי שטח מוצלח, בהתאם לאישור מספר 010590-3-2168 מיום 30.5.2021. מעבר לזה, חשוב לציין שאורטק הינה ספק מאושר של משרד הביטחון.

בהחלט. כחלק מתהליך תכנון המיגון, מסייעת אורטק לאדריכלים, למהנדסים ולמעצבי פנים בהגשת הבקשה לאישור התקנת שיפור מיגון במבנה קיים. ניתן גם לקבל הדרכה, ללא תשלום, בנוגע לאופן הגשת הבקשה ולבצע אותה באופן עצמאי.

ניתן למגן כל חדר בכל מבנה קיים (לרבות דירות) באמצעות המערכת, בהתאם לרצונם של בעלי הבית ו/או המתכננים, ללא בקשת אישור של פיקוד העורף למבנה הספציפי. במידה שמעוניינים לקבל אישור, יש להגיש בקשה פרטנית.

בהינתן אפשרות להקמת ממ"ד תקני בבית, לרוב לא יינתנו אישורים מפיקוד העורף להקמת מערכת שיפור מיגון. בהתאם לזאת, לא תהווה המערכת תחליף למיגון, לצורך היתר מהועדה המקומית לתכנון ובניה.

אורטק ביצעה מאות התקנות בדירות מגורים פרטיות, מאז 2021. כמו כן, מבצעת החברה פרויקטים למיגון בנייני מגורים שלמים בשוק המוסדי.

התנאים משתנים וכפופים לשיקול דעתו של פיקוד העורף. עם זאת, ישנם מספר עקרונות בסיסיים כגון: הדירה אינה יכולה להיות בקומת קרקע, אין מקלט משותף ונדרש אישור של קונסטרוקטור שלא ניתן להעמיס בבניין הקיים (מבחינה מבנית) קירות בטון עבור ממ"ד תקני או שיפור מוגבר במבנה.

כן. בעלי הבית ו/או המתכננים יכולים להחליט על שיפור מיגון חדר קיים בדירה ולהתקין מערכת חד"מ אורטק באופן וולונטרי. על מנת לקבל את אישור פיקוד העורף נדרשת הגשת בקשה פרטנית בכפוף לתנאים.

צוות מיומן יתקין את מערכת המיגון בחדר סטנדרטי, תוך עד 5-8 ימי עבודה, לפני ביצוע גמרים. משך ההתקנה עשוי להשתנות בהתאם למתאר החדר ולהיקף הביקוש בעת מלחמה

לפי דרישות פיקוד העורף, חדר ממוגן יכיל דלת כניסה אחת וחלון אחד בלבד. אולם, כאשר המיגון נעשה באופן וולונטרי, ניתן למגן כל חדר קיים ולשפר את רמת המיגון לטובת דיירי הבית.

לפי דרישות פיקוד העורף שיפור מיגון בחדר קיים יבוצע כאשר השטח נטו לאחר המיגון לא יפחת מ – 8 מ"ר פנים. יש לציין שיש עדיפות ל – 9 מ"ר. בנוסף, כאשר החדר ממוגן באופן וולונטרי ולא לצרכי היתר ו/או אישור פיקוד העורף ניתן למגן גם חדרים במידות שונות.

השטח יקטן ב – 8-15 ס"מ, בכל אחת מפאות החדר. ההיקף משתנה בין קירות עם פתחים לקירות ללא פתחים, מאחר שכחלק מתהליך העבודה, מותקנים בחדר חלון ודלת ממוגנים.

נכון למועד פרסום תשובות אלה (2023), פיקוד העורף אינו דורש התקנת פתרון אב"כ, במסגרת שיפור המיגון של חדר קיים. עם זאת, ניתן לאטום את החדר לאב"כ, באמצעות התקנת פלאנג' ומערכת סינון אוויר כגון, מערכת בית-אל.

ניתן להתקין מזגן, לאחר הוספת פלאנג' יעודי, על ידי אורטק. עם זאת, התקנת המזגן עצמו תבוצע על ידי מתקין מזגנים מורשה, ואינה כלולה במחיר התקנת החדר המוגן.

אורטק מפתחת ומספקת פתרונות אבטחה לגופים פרטיים, מסחריים, ממשלתיים וצבאיים. החד"מ שפיתחה החברה מאפשר להפוך כל חדר בבית לחדר מוגן, והותקן בהצלחה בתהליך פשוט ומהיר במאות מבנים בכל רחבי הארץ. צוות אורטק מעניק לאדריכלים, למעצבים ולמהנדסים מעטפת ייעוץ ושירות מקיפה, לכל אורך תהליך השדרוג של חדר קיים לממוגן. חשוב לדעת שהמערכת מאושרת על ידי פיקוד העורף.

החד"מ מאפשר ללקוחות אורטק ליהנות מכל העולמות. הפתרון הבלעדי, אשר מבוסס על פאנלים ייחודיים מלוחות מרוכבים, מספק הגנה מרבית מפני מגוון רב של איומים, ללא צמצום חלל החדר. תהליך העבודה מהיר, נקי ושקט, ומתבצע ללא הפרעה לשגרת החיים בבית, ובסיומו ניתן לעצב את החדר ללא מגבלות וליהנות מקליטה סלולרית ואינטרנטית רגילה. החד"מ מותאם לכל סוגי החדרים ולכל סוגי התשתיות תוך שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.

במדינת ישראל לא קיים תקן למיגוניות. תקני פיקוד העורף מתייחסים למרחב מוגן דירתי (ממ"ד) או למרחב מוגן מוסדי (ממ"מ). עם זאת, המיגוניות של אורטק מתוכננות על ידי מהנדס יועץ מיגון בכיר, בסטנדרט מיגון גבוה.

ממ"ד הוא מרחב מוגן דירתי, המתוכנן בהתאם לתקן פיקוד העורף. מידות המינימום שלו הן 9 מ"ר. מיגונית היא מרחב מוגן, שאינו נדרש לעמוד בתקן. לרוב, ניתן לרכוש מיגונית במידות משתנות בהתאם לצרכי הלקוח, החל מ – 4 מ"ר.

לא. החלון הכרחי, משום שהוא משמש למילוט בחירום. חשוב לדעת, שאורטק משתמשת בדלת ובחלון של מקלט עבור המיגוניות המיוצרות ומסופקות על ידינו.

כן. הן מכילות צינור אוורור בקוטר של 8 צול, אותו מומלץ לפתוח עם קבלתן, כדי לאפשר כניסת אוויר מן החוץ. בנוסף, ניתן להתקין במיגוניות מערכת אוורור וסינון (מאו"ס).

המיגוניות של אורטק מוצעות במידות משתנות, החל מ – 200 ס"מ X 200 ס"מ.

כן. כמו כן, הוא מצויד במבואת כניסה, בהתאם לתקן פיקוד העורף.

כל גוף מוסדי מחויב להתקין ממ"מ: מפעלים, חברות, עסקים ומוסדות חינוך.

מידת המינימום הנדרשת היא 10 מ"ר. עם זאת, ניתן להזמין ממ"מים גדולים יותר, במידות של 11 מ"ר, 12 מ"ר ו – 15 מ"ר.

אנו ממליצים ליצור תשתית של מצעים מהודקים, יציקת בטון או במה, בכפוף לאישור קונסטרוקטור.

כן, בתנאי שמתקיימת גישה למנוף בגודל המתאים.

אורטק פועלת להגנה על אנשים ועל מבנים, בכל רחבי העולם, כבר למעלה מעשור. החברה הינה ספק מאושר של משרד הבטחון ומערך הפתרונות והמוצרים שפיתחה עומד בתקני האיכות המחמירים ביותר והוכח כיעיל במבחני שטח.

הצוות המיומן של אורטק מלווה את לקוחותינו משלב הייעוץ וההדרכה ועד להתקנה ולתחזוקה, כדי להבטיח הגנה מירבית מפני מגוון איומים בטחוניים, תוך השגת חיסכון משמעותי בעלויות ושקט נפשי.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם